And the Oscar goes to... | Movies and TV shows you need to see!

11/16/2018Ahoj! Jestli byl letošní podzim plodný ještě na něco jiného, než teplé dny, tak jsou to definitivně filmové novinky. Já jsem byla za poslední měsíc v kině hned několikrát a ačkoliv tenhle typ článků obvykle není v mém repertoáru, tyhle filmy jsou taková pecka, že si zaslouží víc než jen Instastory.
Vezměte si popcorn, nachos nebo gumídky a jdeme na to!

A STAR IS BORN / Zrodila se hvězda 
ČSFD:85%.  MDOL(aka já): 94%
Spotify here

První film a hned taková pecka! Já jsem nikdy nebyla fanynka Lady Gaga, ale musím říct, že tenhle film to úplně změnil. Lady Gaga si zahrála roli mladé, nadějné, ale neznámé zpěvačky Ally, která potká country hvězdu Jacksona Mainea(Bradley Cooper). Trochu moc pohádkový začátek o raketovém vzestupu Ally na hudebním poli dožene příběh, který se rozvíjí na pozadí a udělá tak z hezkého slaďáku, něco víc. Muzikál se silným příběhem o odvrácené straně slávy, psychických problémech a závislosti, který vás několikrát dožene k slzám. Neskutečný herecký i pěvecký výkon obou hlavních postav, krásné písničky i celková estetika filmu z něj dělá umělecké dílo, na které se znovu ráda podívám. 
BOHEMIAN RHAPSODY
ČSFD: 93% ( 3.nejlepší film) MDOL: 98%
Spotify

Listopad je opravdu plodný na kvalitní filmy a Bohemian Rhapsody je tím nejlepším příkladem. Už dlouho jsem neviděla takhle výborný film a bojím se, že dlouho ani neuvidím. Písničky, zná asi každý, ale celý příběh skupiny Queen málokdo. Přemýšlela jsem, jak bych vám film co nejlépe popsala, ale tohle je něco, co se prostě musí vidět na vlastní oči. Uvidíme v únoru jestli se tenhle film nebo jeho hlavní hvězda Rami Malek dočkají Oskara. (Klikněte si na Spotify. Ještě jsem nepoznala člověka, co by si po dokoukání nepustil tenhle playlist!)SIMPLE FAVOR/ Nebezpečná laskavost
ČSDF: 72% MDOL: 68%

Božská Blake Lively v hlavní roli by měla být sama o sobě známka kvality, ale... Tři čtvrtiny filmu se smějete kontrastu mezi kariéristkou Blake a roztomilou mamčou Anne, tajíte dech, koušete si nehty napětím, přemýšlíte jak to asi celé dopadne, hledáte souvislosti, řešíte kriminální případ a pak, pak přijde finále a vy nemůžete uvěřit tomu, jak to vlastně dopadlo... a to nemyslím pozitivně. Celý film se nese v duchu mysteriózního thrilleru, je zábavný, ani chviličku se nenudíte a pak přijde střih a z filmu se stane špatné komedie. Z kina jsem odcházela rozpačitá, ale valnou většinu mě film bavil a slyšela jsem na něj rozporuplné ohlasy, tak si na něj udělejte názor sami a dejte mi vědět do komentářů, co na něj říkáte vy! Vážně by mě to zajímalo!


FANTASTIC BEASTS: The Crimes of Grindelwald /
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny
ČSFD: 70% MDOL: 70%

Fantastická zvířata jsou opakem Nebezpečné laskavosti. Dvě třetiny filmu čekáte, než se něco začne dít. Chvíli se film sice táhne a postrádá pořádný děj, ale vám to vlastně zase tolik nevadí, protože to filmové zpracování je prostě pecka ( už zase Péťo?)! První tři-čtyři scény si musí vaše oči přivyknout tmavé a "těkavé" scéně, ale pak to stojí za to. Děj nakonec nabere obrátky a vy se nemůžete dočkat dalšího pokračování. Roztomilý Eddie a ještě roztomilejší zvířata tomu nasazují pomyslnou třešničku na dortu.
SERIÁLY / Co musíte vidět, než začnou nové série!

Pokud se vám nechce do kina, mám něco i pro vás! Kakao do ruky, zachumlat do deky, nebo se pod ní rovnou schovat? O seriálech se nebudu tolik rozepisovat, řeknu vám jen, že se už  nemůžu dočkat nových sérií, protože všechny tyhle seriály jsou originální a skvěle natočené.

BLACK MIRROR
Epizody na sebe nenavazují, ale každá z nich vykresluje nástrahy moderní doby a prudký rozvoj technologií s odstrašujícím dopadem na lidstvo. Já hrozně ráda sleduju tenhle typ seriálů, nutí vás totiž přemýšlet. Rozhodně to není oddechovka, ale určitě stojí za vidění.


THE HANDMAID'S TALE
Příběh služebnice je další odstrašující sérií, odehrávající se v ne-tak-vzdálené budoucnosti. Offred, jedna z posledních plodných žen, je nucena k sexuálnímu otroctví za účelem "vyššího poslání"- a to zalidnit planetu. Příběh služebnice je přesně ten typ seriálu, u kterého nemůžete přestat sledovat další a další díl. Nedoporučuju rozkoukávat o zkouškové!


STRANGER THINGS
Pokud máte rádi tajemno, napětí a dobré písničky, pak je tenhle seriál přesně pro vás. Kdo neviděl Stranger Things jako by nebyl! Warning: Nebudete se chtít odlepit od obrazovky!
13 REASONS WHY
Chvíli jsem si říkala, že by tvůrci 13RW občas mohli ubrat na autentičnosti, ale ono je to asi dobře. Člověk si musí uvědomit, že to tak bohužel občas v životě chodí. Seriál otvírá diskuzi o důležitých společenkých tématech jako je šikana a psychické problémy u teenagerů. Nenechte se odradit hned  na začátku, kdy se seriál jeví jako klasický seriál o středoškolských "problémech" puberťáků. S každou kazetou (dílem) se příběh rozvíjí a nabírá na obrátkách.


Zdroj všech obrázků: Google

Já jsem filmový a seriálový nadšenec, ale spoustu toho ještě neznám, takže budu ráda, když mi napíšete do komentářů, co bych neměla přehlédnout já a jak se vám líbily tyhle filmy a seriály, pokud jste je už viděli. 

Pusu P. <3

You Might Also Like

0 komentářů