Kam vyrazit než skončí babí léto | WEEKEND TRAVELS

10/13/2018


Ahoj!

Možná bych tenhle článek měla nazvat spíš "Jak si zachovat dobré vztahy", aneb naplánujte pro svoji drahou polovičku super výlet a ona vám za to bude nadosmrti vděčná. My se s přítelem moc nehádáme, ale když už, tak je to jedině proto, že dokážu být pěkně otravná, když nemáme na víkend žádné plány. Pokud jste na tom stejně jako já a doma chvíli neposedíte, mám pro vás hned několik tipů, jak využít krásných podzimních dnů.

Bad Schandau & Bastei - Německo
Pokud jste rádi aktivní, ale nepohrdnete ani správně naordinovaným odpočinkem, pak se vydejte za touhle super kombinací do Saského Švýcarska. Celé oblast kolem skalního mostu Bastei je naprosto úžasná. Okolo mostu, jakožto hlavní atrakce, musíte počítat s davy turistů, ale většina z nich začne a skončí u Bastei. My si procházku skálami natáhli až  na "horu" Lilienstein a musím říct, že na konci dne jsme nohy teda pěkně cítili. Nachodili jsme ten den 22km a po takové procházce si člověk zaslouží hýčkání. Až se budete vracet domů, cestou se zastavte v lázních Bad Schandau. Kromě klasických bazénů tam najdete i místnost s tekutým zvukem. Z Prahy se dostanete do Bad Schandau za hoďku a třičtvrtě a do Bastei je to jen o chlup dál.


Vídeň
Za Obřím kolem nebo na Vídeňský řízek? To je jedno. S Vídní neuděláte nikdy chybu. Do rakouské metropole to autem trvá zhruba čtyři hodiny. Vydat se tam můžete hned, za podzimními zahradami v Schönbrunnu, nebo si počkat na magickou Vídeň zahalenou do vánoční atmosféry ( 72 dní do Vánoc, huhůů). Tak či tak, ve Vídni si užijete krásné architektury (radnice, Katedrála svatého Štěpána, Schönbrunn, Belvedere, Státní opera nebo zvláštní Hundertwasserhaus), umění (galerie Albertina), ale i zábavy v Práterském komplexu. A když vás nenaláká nic jiného, tak se bežte podívat do vídeňského ZOO na pandu. PANDU!

Salzburg
Rakousko je na výlety ideální země, kromě nádherné přírody má i krásná čistá malebná města a Salzburg není výjimkou. Z Prahy cesta trvá něco málo přes čtyři hodiny. Po ochutnávce mozartových koulí můžete kalorie spálit cestou na kopec k pevnosti Hohensalzburg. Na pevnost se sice platí vstup, ale i samotná vyhlídka na celé město před branou stojí za tu námahu. Pokud chcete vidět pevnost z jiného úhlu, vydejte se do nádherných zahrad zámku Mirabell. Pokud neradi plánujete i samotná procházka po městě bez cíle je moc hezká a v období Vánoc musí být naprosto kouzelná.
No a pokud se Vám nechce nikam cestovat, vyběhněte ven do lesa, na houby nebo do parku a užijte si ještě těch pár krásných teplých dnů. Vždyť ty nejlepší věci jsou vždycky zadarmo. Pokud se někam z těchto míst vydáte, dejte mi vědět v komentářích nebo na instagramu. Označovat mě můžete pod hashtagem #mydesignoftravelling.

Pusu P. <3

You Might Also Like

0 komentářů