How to overcome stress I Tips&tricks I get ready for exam season

1/17/2018


Už je to tady zase! Leden a s ním i všemi vysokoškoláky oblíbené - zkouškové období!  Pokud právě prokrastinujete u mého příspěvku, nemusíte mít výčitky. Dneska mám pro vás totiž tips&tricks jak zatočit se stresem během zkouškového. Mně včera skončil ateliérový týden a zítra se musím začít učit na první zkoušku, takže si dokážete představit, jak stresující období to je. Loni jsem byla po zkouškovém nemocná, a tak jsem se rozhodla, že letošní exam season zvládnu ve zdraví a hlavně v klidu. Možná jste viděli moje příspěvky na instagramu ohledně klauzur. Celý ten týden jsem se snažila projít s úsměvěm a když mě začínal přepadat stres a panika, vždycky jsem zkusila těhle pár věcí a hned se mi trochu ulevilo. Návod k použítí: Nejen o zkouškovém!

1) Zacvičte si!
Vím, že se o zkouškovém nechcete připravovat o drahocenný čas dlouhým cvičením, ale věřte mi, že i 10 minutové protažení vás může skvěle nakopnout. Když jsem se ráno probudila s vidinou, co mě ten den čeká, nejraději bych zas zalezla do postele. Místo toho jsem si ale rozložila jógamatku a zacvičila si 10-15 min. jógu. Nejen, že jsem měla dobrý pocit, že jsem cvičila, ale hned jsem byla o trošku uvolněnější. #endorfinky

2) Dejte si něco sladkého!
Je známo, že cukr je pohonná látka pro mozek a bez sacharidů se při učení prostě neobejdete. Nebo alespoň já ne. Sem tam si dám kousek čokolády a hned to jde snáz. Ale pozor, všeho moc škodí. Mohlo by se stát, že se budete cítit ještě hůř, nejen kvůli učení, ale také kvůli tomu, že se přejídáte nezdravými věcmi.
3) Prodýchejte to
Určitě znáte ten náhlý záchvat paniky/stresu těsně před zkouškou. Stáhne se vám žaludek, klepou se vám kolena a vy víte, že už není úniku. V těhle chvílích je nejlepší zavřít oči a několikrát se zhluboka nadechnout. Možná budete vypadat jako blázen, ale vám to alespoň na moment určitě pomůže. #vyzkoušeno-pomáhá

4) Rozptylte se
Další pomůcka těsně před zkouškou, která mi pomáhá, je rozptýlení se. Nejlepší je pustit si video, hudbu a nebo třeba instastories, které vás přivedou na jiné myšlenky. Rozhodně se o tématu a otázkách před zkouškou s nikým nebavte a už si ani (společně) neopakujte, protože se častokrát stane, že se váš kamarád učil z jiného zdroje a vy se akorát vystresujete, že tohle třeba nevíte.

5) Připravte se
Poslední a nedůležitější bod. Pokud půjdete na zkoušku připraveni a s čistým svědomím, že jste se poctivě učili, půjde se vám mnohem snáz.

A mějte na paměti: Když nejde o život, tak jde o...:)

Hodně štěstí u zkoušek všem studentům,
Pusu P <3.

You Might Also Like

0 komentářů