iPhone app buddies I SECRET TIPS

10/18/2017


Ahoj,

jak se máte? Venku je nádherné babí léto a příroda se už oblékla do podzimních barev. Taky vás to tak láká k focení? Já už mám v telefonu asi milion fotek krajiny, stromů, dýní a screenshotů z Pinterestu s Halloweenskou tématikou  #autumnlover. Jak už z názvu vyplývá, dnes vám představím moje nejoblíbenější aplikace, které v iPhonu mám. Většina z nich je zaměřená právě na focení a editaci fotek, abyste ty podzimní fotky měli ještě krásnější. Je mi jasné, že některé aplikace budete znát, možná ale nebudete vědět o některých funkcích. Pojďme tedy rovnou na to.
PS: Některé aplikace najdete i pro Android. :)

Focení a editace fotek


1) Snapseed - moje úplně nejoblíbenější aplikace na úpravu fotek. Snapseed má spoustu funkcí a vymožeností, ale za tu nejlepší vychytávku považuji funkci "štětec". Štětcem si vybarvíte danou oblast a můžete ji zesvětlit, změnit expozici, sytost a teplotu. Tahle funkce se hodí například pokud máte světlé pozadí, ale jste zády ke slunci a potřebujete prosvětlit jen konkrétní oblast (jako na třetí fotce - obličej). Štětec můžete použít, když máte Instagram laděný do jedné barvy a ty ostatní potřebujete potlačit (snížíte sytost). Snapseed je rozdělený do dvou částí. V první najdete filtry a v druhé nástroje. Kromě klasických možností jako je jas, kontrast, křivky, vyvážení bílé... najdete v tomto menu i možnost "čištění", díky které můžete fotky "uklidit". Na druhé fotce se žlutou zdí vidíte, jak jsem vyretušovala skvrny z omítky. Dále si můžete hrát s perspektivou, rozostřením objektivu, detaily... Možností je opravdu hodně a Snapseed obsahuje všechno, co od úpravy fotek v telefonu požadujete.
2) ColorStory
Aplikace ColorStory obsahuje také základní možnosti úprav, jako jsou křivky, jas, kontrast a další. Tuto aplikaci jsem si oblíbila hlavně kvůli povedeným filtrům a světelným efektům. Na výběr je umělé slunce, žlutá nebo modrá mlha a mnoho dalších. Jakkoliv to zní vtipně, na fotkách to funguje, ozvláštní je to a dodá jim novou atmosféru. Pokud si fotku upravíte a její vzhled se vám líbí, můžete si provedené kroky uložit a mít je připravené pro příště. Vytvoříte si tak kolekci Presets a fotky vám budou hezky ladit dohromady.3) Canva
Na tuhle appku jsem narazila poměrně nedávno a začala ji hned hojně používat. Otvírám ji hlavně pokud chci vytvořit neokoukanou Instastory s nápisy nebo obrázky. Když otevřete Canvu, vyskočí na vás v horní liště nabídka formátů, pro které chcete danou věc vytvořit. Najdete tam vše od Instagramu, Instastory, Snapchatu přes YouTube až po klasický plakát, nebo grafiku pro blog. Zvolíte daný formát a rozbalí se vám šablony. S šablonou můžete dál pracovat. Vyberte z volně dostupných fotek z Canva galerie, nebo nahrajte vlastní. Upravit pak lze barva a formát pozadí a  textu. Ukončíte tlačítkem sdílet a tadá, je hotovo. Instagram ready.
PS: Věděli jste, že když v Instastories vyberete barvu na kreslení a podržíte prst na obrazovce, zalije se vám obrazovka danou barvou a vy pak můžete gumou odkrýt jen malou část fotky? Já ještě nedávno ne, ale je to ideální při teasrech z videí nebo pokud chcete z fotky odkrýt jen část.4) UNUM
Pokud jste stejný instamaniak jako já, určitě jste už o aplikaci UNUM slyšeli. V této hračce si můžete naplánovat instagramovou zeď dopředu, abyste věděli, jak vaše fotky budou vedle sebe vypadat. Hodí se to pro ty z vás, kteří mají Instagram laděný stejným filtrem nebo barvou. UNUM dále poskytuje statistiky o vašem IG, například vhodnou dobu k přidání příspěvku nebo nejlépe vyhledávaný hashtag. A pokud máte instagram pro firmu, nebo vás to jen hodně baví, můžete si naplánovat příspěvky dopředu i s časem a datem a UNUM vám zašle upozornění, až nastane doba, kdy máte fotku přidat.


5) Pic Jointer
Pic Jointer vás asi neošálí svým prostým designem, ale pokud chcete vytvořit koláž, ve štychu vás nenechá. Je to basic app s širokou řadou možností, jak fotky seskupit od klasického stylu až po, jak říká Pic Jointer, "stylish". Aplikace nabízí možnost úpravy rámečků, a to tloušťku, barvu a zaoblení. Nakonec můžete přidat roztomilou samolepku a máte hotovo.
Produktivita
Nejdřív práce a potom zábava. V článku to mám raději naopak, pro případ, že by po práci už nikdo nechtěl číst. Nebojte, v téhle části je to ale také převážně zábava v podobě poslouchání podcastů nebo čtení knížek.


1) Gero
Tahle vychytávka vás donutí se soustředit. Gero je aplikace, kde si můžete nastavit, jak dlouho se potřebujete koncentrovat a následně relaxovat. Lze nastavit i cykly a po každém odmakaném cyklu vás kamarád Gero zvukem upozorní, že si můžete odfrknout. Když telefon odložíte daleko od ruky a necháte se opravdu vést jen zvukovým upozorněním, uvidíte, kolik toho za tu dobu zvládnete.


2) Blinkist
So little time, so many books.  
Taky vás tak štve, že je na světě tolik skvělých knížek, které prostě nemáte za život šanci přečíst? Mě teda jo! Blinkist se to rozhodl (alespoň částečně) vyřešit. Tahle skvělá aplikace poskytuje hlavní myšlenky a shrnuje to nejdůležitější z knížek. Takže to nejzásadnější se dozvíte v deseti stránkách nebo v deseti minutovém podcastu, jak je libo. Hned jste o knížku chytřejší.  Každý den máte jednu knihu a podcast zdarma, pokud ale chcete víc, musíte si připlatit. (PS: Je to v angličtině.)


Overcast
Last but not least je aplikace Overcast, která obsahuje rozsáhlou databázi podcastů, rádiových show, rozhovorů a přednášek. Pokud rádi posloucháte něco v tramvaji po cestě do školy/práce, tak je Overcast přesně pro vás. Podcasty trvají přibližně dvacet minut a každý si tam určitě najde, co ho zajímá. Já za sebe doporučuji třeba TED talks "on the go" nebo How I Built This, kde se dozvíte jak se zakládal Instagram nebo třeba Airbnb. Doufám, že se Vám další necestovatelský článek líbil a určitě mi dejte do komentářů vědět, vaše oblíbené aplikace a jestli chcete takové články častěji.

Pusu P. <3

You Might Also Like

0 komentářů