How to pack to Dubai I Dubai outfits

5/04/2017


Ahoj,

dnes mám pro Vás tipy na to, jak se zabalit do Spojených arabských emirátů. Dlouho před odletem jsme zjišťovali co si vlastně zabalit s sebou za oblečení. Jedni známí řekli tamto a další ono. Strýček Google nám poradil, že se v Dubaji ( a SAE všeobecně) nesmí nosit odhalená kolena a ramena. A tak jsme balili - kalhoty, tříčtvrťáky, košile s dlouhým rukávem, dlouhé šaty... Přijeli jsme a najednou vidíme slečny v minisukních, výstřihy snad až k pupíku, tílečka. Pořád jsme čekali, z které strany na ně bafne Arab a řekne jim, že takhle tady jako chodit nebudou.Ne ne ne. A vono nic!

Takže dámy a pánové, pokud nechcete aby si o Vás místní mysleli, že jste lehká slečna (nebo chlapec), tak si s sebou opravdu zabalte trička s krátkým rukávem, košile a dlouhé nebo alespoň tříčtvrteční kalhoty. Pokud je Vám to jedno a nechcete se pařit, tak si zabalte klidně tílko a kraťasy. Místní svůj přísný dresscode dodržují opravdu striktně, ale Dubaj je známou turistickou oblastí, a tak jsou zvyklí na ledajaké módní výstřelky. Nemusíte se tedy bát, že by Vás někdo pokáral.

Jestli se chcete cítit pohodlně, ale ani neurazit, zabalte si sebou lehké košile a košilové šaty nebo šaty s rukávem v délce alespoň lehce nad kolena. Pro mešity platí jiná pravidla. Dámy musí mít ramena i kolena zakryta bezpodmínečně a stejné podmínky jsou i pro pány. V některých mešitách po Vás mohou požadovat i zakryté vlasy. V Abu Dhábí je překrásná mešita Sheikha Zayeda, kterou rozhodně stojí za to navštívit. My se do ní vybavili dlouhým rukávem i kalhoty, ale neměli jsme šátky přes vlasy a tak jsme vyfasovali jejich erární oblečky. Pánům stačí dlouhé kalhoty a triko s krátkým rukávem - žádné kraťasy a tílko.

Z fotek by se mohlo zdát (právě kvůli oblečení), že jsme neměli hezké počasí. Opak je pravdou. Nakonec jsem byla ráda, že mám přibalené kalhoty a dlouhý rukáv, protože jsem se třetí den spálila takovým způsobem, že mě bolelo mít na sobě i oblečení a další paprsky sluníčka bych na sobě nesnesla. Tip na závěr - pokud máte téměř průsvitnou pleť jako já, nespoléhejte na třicítku, ale dejte si rovnou padesátkovou lázeň a držte se ve stínu. Vím o čem mluvím.

PS:Všude !VŠUDE! mají zapnutou klimatizaci asi na 18°C, takže nezapomeňte přihodit do kufru i nějaký lehký svetřík, pokud si kromě zážitků nechcete přivézt i angínu.
Pusu P. ♥

A co Vy? Chtěli byste se podívat do Dubaje, nebo Vás tahle destinace vůbec neláká?

You Might Also Like

0 komentářů