Jak cestovat skoro za hubičku #1

4/16/2017


Zdravím z Dubaje!

Ještě dříve, než jsem založila blog, jsem se chystala sepsat takový malý návod "Jak cestovat za hubičku" a někde ho zveřejnit. Proč? Protože vždy když vyjíždím za hranice, první na co se mě lidé v okolí ptají je: "Kde tam budete bydlet?" a moje odpověď je téměř vždycky stejná. V prvním článku vám tedy představím moje (velmi) oblíbené levnější alternativy hotelu.


1. Číslem Numero uno je Airbnb

Pokud bych měla zvolit nejoblíbenější způsob bydlení v cizí zemi, vždy by to bylo přes Airbnb. Pro ty co vůbec nevědí, Airbnb  (z angl. Air bed and breakfast) je internetový portál, kde můžete ubytování nabízet nebo poptávat. Já sama přes Airbnb bydlela už čtyřikrát a z jednoho Vám zrovna sepisuju tenhle článek. Na Airbnb si zadáte lokalitu do které chcete jet, termín, cenovou kategorii a jestli si chcete pronajmout pokoj, nebo celý byt. Teď poprvé v Dubaji pronajímáme celý byt (v jehož ceně je zahrnut libovolný vstup do sauny, bazén ve 42. patře mrakodrapu, posilovna, sauna a další). Byt má veškeré vybavení od kávovaru, přes pračku až k žehličce. Ne vždy je to takové, ale v tom je kouzlo Airbnb, sami si vždy najdete pro Vás nejvhodnější variantu.

 Na Airbnb se mi nejvíc líbí, že jste svým pánem. Už dávno jsem odvykla organizovaným zájezdům. S možnostmi a informacemi, které poskytuje dnešní doba, už není problém vše si vyhledat a zajistit sám. Možná řeknete, že v hotelu je to podobné, ale není. Pokud máte v hotelu zaplacené jídlo, vždy se musíte vrátit na určitou hodinu nebo si domlouvat jídlo to go (přijdete tak i o skvělou součást cestování, a to najít skvělé restaurace a kavárničky a ochutnat místní jídlo). V hotelu Vás často omezí dobou příchodu a odchodu, některé hotely mají navíc noční klid a na noc zamykají.

Poslední bod, který Vás bude zajímat asi nejvíce, je cena. Tu si každý reguluje sám, téměř vždy je nižší než cena hotelu (záleží na lokalitě a vašich požadavcích). Jako největší výhodu Airbnb vnímám, že bydlíte u místních, kteří Vám vždy dobře poradí, kde se nejlépe najíst a co rozhodně stojí za vidění. Pokud ale nechcete, s majitel se ani nesetkáte, vše vyřídíte přes Airbnb zprávy. Pokud bydlíte ve sdíleném bytě, máte šanci potkat úžasné lidi z celého světa a vytvořit si tak kamarády, které můžete později navštívit u nich doma a poznat tak novou část světa. :)

Na Airbnb můžete najít chaty, byty, hausbóty a luxusní lofty po celém světě. Já sama vyzkoušela Airbnb v Berlíně, Krakově, New Yorku a teď v Dubaji. Dolů vám přiložím fotky bytů z mého Wishlistu. Naše ubytování v Dubaji uvidíte v jednom z příštích článků.

 Georgia, Atlanta 


Kostarika, Puntarenas

USA, New York


Švédsko, Stockholm

Polsko, Krakov

Předchozí ubytování byly většinou byty dražší a luxusnější. Poslední obrázek, je roztomilý pokoj v Krakově, za který dáte 500Kč pro dva/za noc, no neber to!

O alternativě no.2 a hostelech zase příště....

(Zdroj fotek -kromě té první: www.Airbnb.cz)

You Might Also Like

1 komentářů

  1. If you're a good poker player, video poker is a good choice. That's as a result of|as a end result of} it really does require talent to play, whereas most machines are based entirely on luck. However, only pick this machine if perceive how|you know the way} to play 1xbet korea properly.

    OdpovědětVymazat